Hiroshi Mikitani tarafından kuruldu
Hiroshi Mikitani
26 Yıldır Faaliyet göstermekte
7 Şubat 1997 tarihinde kuruldu

Rakuten Hakkında

Rakuten, 1997 yılında Hiroshi Mikitani tarafından Japonya'da kurulan bir e-ticaret şirketidir. Şirketin adı Japonca'da "optimizasyon" anlamına gelen "rakuten" kelimesinden gelmektedir.

Hiroshi Mikitani, Japonya'da e-ticaretin henüz yaygınlaşmadığı bir dönemde, internetin gücüne inanarak Rakuten'i kurdu. Şirket, başlangıçta online pazar yeri olarak faaliyet gösteriyordu ve zamanla kendi satış kanallarını oluşturarak perakende sektörüne de adım attı.

Rakuten'in büyümesi ve başarısı, yenilikçi yaklaşımı, müşteri odaklı hizmetleri, sadakat programları ve satıcıların kendi mağazalarını açmalarına olanak tanıyan platformu gibi faktörlere bağlanabilir. Rakuten ayrıca, dünya çapında birçok satın alma yaparak büyümesini sürdürdü. Örneğin, ABD merkezli Ebates'i satın aldı ve böylece ABD'de de önemli bir pazar payına sahip oldu.

Bugün Rakuten, dünya genelinde birçok ülkede faaliyet gösteren ve birçok sektörde hizmet veren küresel bir şirkettir. Rakuten, e-ticaret platformlarının yanı sıra finansal hizmetler, mobil mesajlaşma, dijital içerik, spor ve medya gibi alanlarda da faaliyet göstermektedir.

Rakuten Hakkında Yorumlar

Üzgünüz. Bu marka için herhangi bir yorum yapılmamış.

Firma Bilgileri

7 Şubat 1997 tarihinde kuruldu
Merkezi Japonya
E-Mail: info@rakuten.com
Telefon: 815058171104
www.rakuten.com
1-14-1 Tamagawa, Setagaya-ku, Tokyo, Japonya

Rakuten Hakkında Yorumlar

Üzgünüz. Bu marka için herhangi bir yorum yapılmamış.