Samsung Bronz Marka

Başlangıçta bir ticaret şirketi olarak faaliyet gösteren Samsung, kuruluşundan yaklaşık 20 yıl sonra elektronik sektörüne girdi. Şirket, televizyon, radyo, hesap makineleri ve diğer elektronik cihazların üretimine başladı.

Bronz Marka
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
Elektronik  >
Elektronik
Sektörü
Samsung Kuruluş - Markapedi >
86 Yıldır
Faaliyet göstermekte
Samsung Kuruluş - Markapedi >
1 Mart 1938
Tarihinde Kuruldu
Samsung Şehir - Markapedi >
Güney Kore
Ana Merkez
Samsung Adres - Markapedi
Flatofis İstanbul İş Mer. Otakçılar Cd. No: 78 Kat 3 No: B3 İstanbul

Samsung Hakkında

Samsung Hakkında


Samsung, 1938 yılında Güney Kore'de Lee Byung-chul tarafından kuruldu. Başlangıçta bir ticaret şirketi olarak faaliyet gösteren Samsung, kuruluşundan yaklaşık 20 yıl sonra elektronik sektörüne girdi. Şirket, televizyon, radyo, hesap makineleri ve diğer elektronik cihazların üretimine başladı.

1969 yılında Samsung, elektronik bileşenler üreten Samsung-Sanyo Electronics adlı ortak girişimi kurdu. 1970'lerde Samsung, mikroçip, cep telefonu ve diğer elektronik bileşenlerin üretimine de başladı. 1980'lerde Samsung, dünya genelinde birçok büyük elektronik şirketiyle rekabet etmeye başladı.

1990'larda Samsung, yenilikçi teknolojiler geliştirdi ve tüketici elektroniği, cep telefonları ve diğer mobil cihazlar gibi birçok alanda lider konuma geldi. Samsung, ayrıca çevre dostu teknolojilerin geliştirilmesi ve sürdürülebilirlik konularına da öncülük etti.

2000'li yıllarda Samsung, dünya genelinde birçok sektörde faaliyet göstermeye devam etti. Şirket, inşaat, finans, ilaç, perakende ve diğer birçok alanda faaliyet göstererek işlerini genişletti. Samsung, aynı zamanda OLED ve QLED gibi yenilikçi ekran teknolojileri gibi birçok alanda da öncü oldu.

Bugün Samsung, dünya genelinde birçok ülkede faaliyet gösteren çok uluslu bir şirkettir. Samsung, akıllı telefonlar, televizyonlar, dijital kameralar, bilgisayarlar, tabletler, çamaşır makineleri, buzdolapları ve diğer birçok ürünün yanı sıra yarı iletkenler, ekranlar, bellekler ve diğer teknolojik bileşenlerin üretiminde de lider konumdadır. Ayrıca Samsung, enerji, finans, ilaç, inşaat ve diğer birçok sektörde de faaliyet göstermektedir.

Samsung'un başarısı, yenilikçi teknolojileri ve çeşitli sektörlerde faaliyet göstermesi ile ilişkilidir. Samsung, dünya çapında birçok insanın kullandığı ürünlerin üretiminde lider konumda olmayı sürdürmektedir.

Üzgünüz. Bu marka için herhangi bir yorum yapılmamış.