Vehbi Koç tarafından kuruldu
Vehbi Koç
79 Yıldır Faaliyet göstermekte
9 Eylül 1944 tarihinde kuruldu

Yapı Kredi Hakkında

Yapı Kredi Bankası, Türkiye'nin önde gelen özel bankalarından biridir. İstanbul'da 1944 yılında kurulmuştur. Bankanın kuruluşu, Kocaeli Şeker Fabrikası ve Vehbi Koç tarafından gerçekleştirilmiştir. İlk olarak Adapazarı'nda Şeker Fabrikası'nın bir şubesinde faaliyete geçmiştir. Daha sonra, 1945 yılında İstanbul'daki ilk şubesini açmıştır.

Yapı Kredi Bankası, Türkiye'de birçok yeniliği hayata geçiren bankalardan biridir. İlk kez internet bankacılığı ve cep telefonu bankacılığı hizmetleri sunan bankalardan biridir. 2005 yılında, Türkiye'nin ilk özel emeklilik şirketi olan Yapı Kredi Emeklilik'i de kurmuştur.

Bankanın müşteri sayısı 2021 yılı itibarıyla yaklaşık 14 milyondur ve Türkiye'nin dört bir yanında birçok şubesi ve ATM'si bulunmaktadır. Ayrıca, yurt dışında da birçok ülkede şubeleri mevcuttur.

Yapı Kredi Bankası, bireysel ve kurumsal müşterilerine birçok finansal ürün ve hizmet sunmaktadır. Kredi, mevduat hesapları, yatırım fonları, kredi kartları, sigorta, ödeme ve para transferi hizmetleri yanı sıra, bireysel ve kurumsal müşterilerine özel bankacılık hizmetleri de sunmaktadır.

Yapı Kredi Bankası, Türkiye'nin önde gelen bankalarından biri olarak finansal hizmetlerde liderliğini sürdürmektedir. Banka, müşteri memnuniyetine büyük önem verirken aynı zamanda sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk konularında da birçok projeye imza atmaktadır.

Yapı Kredi Hakkında Yorumlar

Üzgünüz. Bu marka için herhangi bir yorum yapılmamış.

Firma Bilgileri

9 Eylül 1944 tarihinde kuruldu
Merkezi İstanbul
E-Mail: yapikredi@yapikredi.hs02.kep.tr
Telefon: 02123397000
www.yapikredi.com.tr
Yapı Kredi D Blok Plaza Büyükdere Cad. Levent 34330 Beşiktaş-İstanbul

Yapı Kredi Hakkında Yorumlar

Üzgünüz. Bu marka için herhangi bir yorum yapılmamış.