Jacques R. Saadé tarafından kuruldu
Jacques R. Saadé
53 Yıldır Faaliyet göstermekte
1 Ocak 1970 tarihinde kuruldu

CMA CGM Hakkında

CMA CGM, dünya çapında 160 ülkede 420 liman arasında hizmet veren, Fransız bir konteyner ve yük taşımacılığı şirketidir. Şirket, Dünya'nın en büyük üçüncü konteyner taşımacılığı şirketi olarak tanınmaktadır. Merkezi Fransa'nın Marsilya şehrinde yer almakla birlikte, Kuzey Amerika'da Norfolk, Virginia'da bir merkezi de bulunmaktadır.

CMA CGM adı, şirketin iki öncül şirketinin isimlerinin kısaltmasıdır; Compagnie Maritime d'Affrètement (CMA - Deniz Taşımacılığı Şirketi) ve Compagnie Générale Maritime (CGM - Genel Denizcilik Şirketi). Şirket, 1978 yılında Jacques R. Saadé tarafından kurulmuştur ve o zamandan beri konteyner taşımacılığı ve lojistik hizmetleri sunmaktadır.

CMA CGM, farklı bölgelerdeki hizmetlerini alt kuruluşları aracılığıyla sunmaktadır. APL (Singapur), ANL (Okyanusya), CNC (Asya), MacAndrews (Avrupa), Containerships (Avrupa), Comanav (Kuzey Afrika) ve diğer birçok alt kuruluşu bünyesinde barındıran CMA CGM, dünya çapında 257 rotayı kullanmaktadır.

Ayrıca, CMA CGM bünyesinde CMA Ships, CMA Terminals, CMA Terminals Link, Progeco, CEVA Logistics, Gefco gibi diğer iştirakleri de bulunmaktadır.

CMA CGM, yenilikçi ve sürdürülebilir bir şekilde büyümek için çeşitli stratejiler geliştirmektedir. Şirket, müşterilerinin ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş, verimli ve güvenli taşıma hizmetleri sunmayı hedeflemektedir. Ayrıca, çevresel sürdürülebilirliğe odaklanarak, karbon salınımını azaltmak ve daha yeşil bir gelecek için çözümler sunmak da CMA CGM'nin öncelikleri arasındadır.

CMA CGM Hakkında Yorumlar

Üzgünüz. Bu marka için herhangi bir yorum yapılmamış.

Firma Bilgileri

1 Ocak 1970 tarihinde kuruldu
Merkezi Marsilya, Fransa
E-Mail: ho.ethics@cma-cgm.com
Telefon: 0216 800 7000
https://www.cma-cgm.com/
4, quai d'Arenc 13235 Marseille cedex 02 France

CMA CGM Hakkında Yorumlar

Üzgünüz. Bu marka için herhangi bir yorum yapılmamış.