Vehbi Koç tarafından kuruldu
Vehbi Koç
49 Yıldır Faaliyet göstermekte
16 Mart 1974 tarihinde kuruldu

Ditaş Denizclilk Hakkında

DİTAŞ Deniz İşletmeciliği ve Tankerciliği A.Ş., çeşitli tonaj ve özelliklere sahip deniz tankerlerini satın almak, inşa etmek veya kiralamak suretiyle, yurt içi ve/veya uluslararası ham petrol ve petrol ürünlerinin deniz yoluyla nakliyesinde kullanmak amacıyla 16 Mart 1974 tarihinde İstanbul'da TPAO, İPRAŞ ve Türk Donanma Vakfı tarafından kurulmuştur.

Kurucu ortaklardan Türk Donanma Vakfı, TSKGV-Türk Silahlı Kuvvetleri'ni Güçlendirme Vakfı'na, İPRAŞ ise TÜPRAŞ-Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş.'ne dönüşmüştür.

Şirketin hukuki yapısında zamanla yapılan düzenlemeler çerçevesinde değişiklikler meydana gelmiştir ve 25 Kasım 1993 tarihinde Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'na bağlanmıştır. Şirketin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'na ait %50.98'lik hissesi ise 22 Ekim 2002 tarihinde TÜPRAŞ tarafından satın alınmıştır, böylece TÜPRAŞ'ın bağlı ortaklığı statüsüne kavuşulmuştur.

TÜPRAŞ'ın %51'lik hissesinin 26 Ocak 2006 tarihinde Enerji Yatırımları A.Ş. tarafından satın alınmasıyla birlikte, DİTAŞ Deniz İşletmeciliği ve Tankerciliği A.Ş. KOÇ Topluluğu şirketlerine katılmıştır.

Ditaş Denizclilk Hakkında Yorumlar

Üzgünüz. Bu marka için herhangi bir yorum yapılmamış.

Firma Bilgileri

16 Mart 1974 tarihinde kuruldu
Merkezi İstanbul
E-Mail: info@ditasdeniz.com.tr
Telefon: 02165546200
www.ditasdeniz.com.tr
Altunizade Mah. Kısıklı Cad. No:24 Üsküdar/İstanbul

Ditaş Denizclilk Hakkında Yorumlar

Üzgünüz. Bu marka için herhangi bir yorum yapılmamış.