Alişan Tekinler

Alişan Tekinler'in hayatı, çocukluk yıllarında başlayan elektronik merakıyla şekillenmiştir. Bu ilgi, onu bilgisayar programcılığı ve yazılım geliştirme konusunda yetenekli hale getirmiştir.

markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
 Kuruluş - Markapedi >
Toplam 1
Marka Kurdu
 Kuruluş - Markapedi >
20 Aralık 1989
Tarihinde Doğdu
 Şehir - Markapedi >
Türkiye
Vatandaşı

Alişan Tekinler Hakkında

Alişan Tekinler Hakkında


Alişan Tekinler, 20 Aralık 1989 tarihinde Şanlıurfa'da doğmuştur. 4 kardeşten ortanca olan Tekinler'in babası memur, annesi ise ev hanımıdır.
İlk ve orta okulu İzmit Körfez'de tamamlayan Alişan Tekinler, 1999 depremi sonrasında ailesiyle birlikte İzmir'e taşınmıştır. Çocukluğundan itibaren elektronik aletlere olan ilgisiyle dikkat çeken Tekinler, babasının yönlendirmesiyle Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Lisesi Elektrik Bölümü'ne kaydolmuştur.

Alişan Tekinler, küçük yaşlarda başladığı yoğun elektronik merakı nedeniyle yaşıtları oyun oynarken merakı elektrik ve elektronik üzerine olmuştur. Bu durum babasının bilgisayar almasını da hızlandırmıştır. 14 yaşında babasının aldığı ilk bilgisayarla kodlama yapmaya başlayan Tekinler, bilgisayarda kodlama işini sevmiş olacak ki kendisini bu alanda geliştirmiştir. Lise eğitimini tamamladıktan sonra İzmir Ekonomi Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü'ne giden Alişan Tekinler, bu sektörde bir gelecek görmemesi nedeniyle okulu yarıda bırakmıştır. Bu dönemde askerliğini tamamlamıştır.

Alişan Tekinler evlidir ve bir kız babasıdır. Mesleğiyle ilgili olarak, İzmir'de bir süre al-sat yaparak hayatını sürdüren Tekinler'in ilk iş tecrübesi Realty World'de Broker Asistanlığı olmuştur. Belirli bir süre yurtiçi ve yurtdışı al-sat işleri yapmıştır. Daha sonra emlak sektöründen ayrılarak Türkiye'nin önde gelen e-ticaret ve yazılım firmalarında çalışan Alişan Tekinler, Danimarka IT Üniversitesi'nde Yazılım Geliştirme Uzmanlığı Eğitimi alarak sertifikalı bir yazılım geliştirici olmuştur. Aldığı eğitimler ve sektördeki yoğun çalışma temposunun ardından bir süre ara veren Alişan Tekinler, yeni fikirler ve projeler üzerinde çalışmıştır.

Almanya'da bir ortaklık kurarak Keymenz markasına ortak Alişan Tekinler, 2018 yılına kadar sadece Avrupa'da hizmet vermiştir. 2018 yılında Türkiye pazarına giren Keymenz markası, 2021 yılında marka ve hizmet haklarını satarak Hüseyin Yılmaz ile birlikte Vagonsoft markasını kurmuştur.

Vagonsoft, profesyonel e-ticaret yazılımı ve danışmanlığı, SEO hizmeti ve danışmanlığı, web tasarımı ve mobil yazılım hizmetleri sunmaktadır. Alişan Tekinler, Vagonsoft'ta Ekip Lideri, E-ticaret ve SEO danışmanı olarak görev yapmaktadır. Alişan Tekinler'in hayatı, çocukluk yıllarında başlayan elektronik merakıyla şekillenmiştir. Bu ilgi, onu bilgisayar programcılığı ve yazılım geliştirme konusunda yetenekli hale getirmiştir. Kendini bu alanda sürekli olarak geliştiren Alişan Tekinler, bugün başarılı bir yazılım geliştirici ve girişimcidir.