Mark Zuckerberg tarafından kuruldu
Mark Zuckerberg
19 Yıldır Faaliyet göstermekte
4 Şubat 2004 tarihinde kuruldu

Facebook Hakkında

Facebook, insanların birbirleriyle iletişim kurmalarını ve bilgi alışverişi yapmalarını amaçlayan bir sosyal ağdır. Şirket, 4 Şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversitesi 2006 devresi öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından kurulmuştur. Başlangıçta, sadece Harvard öğrencileri için oluşturulmuş olan Facebook, daha sonra Boston civarındaki okulları da kapsamına almıştır. İki ay içinde, Ivy League okullarının tamamı Facebook'ta yer alırken, ilk yıl içinde de Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tüm okullar Facebook'a katılmıştır.

Facebook, kullanıcıların öncelikle üniversite e-posta adresleri (.edu, .ac.uk vb.) ile üye olabileceği bir platform olarak başlamıştır. Daha sonra, liseler ve büyük şirketler de ağa katılmıştır. 11 Eylül 2006 tarihinde, Facebook tüm e-posta adreslerine açılmış ve bazı yaş sınırlandırmaları getirilmiştir.

Kullanıcılar, Facebook'ta farklı ağlara katılarak, liseleri, çalıştıkları yerler ya da yaşadıkları yerler gibi farklı kategorilerde insanlarla bağlantı kurabilirler. Ayrıca, Facebook dünyanın en popüler sitelerinden biridir ve Google Play Store'da 5 milyardan fazla kullanıcısı bulunmaktadır.

Facebook Hakkında Yorumlar

Üzgünüz. Bu marka için herhangi bir yorum yapılmamış.

Firma Bilgileri

4 Şubat 2004 tarihinde kuruldu
Merkezi Kaliforniya, ABD
E-Mail: support@fb.com
Telefon: +16505434800
https://www.facebook.com
Facebook Headquarters 1 Hacker Way Menlo Park, CA

Facebook Hakkında Yorumlar

Üzgünüz. Bu marka için herhangi bir yorum yapılmamış.