BMW Bronz Marka

Bayerische Motoren Werke AG (BMW), 1916 yılında kurulmuş olan Alman otomobil, motosiklet, motor ve bisiklet üreticisi bir şirkettir.

Bronz Marka
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
Otomotiv  >
Otomotiv
Sektörü
BMW Kuruluş - Markapedi >
108 Yıldır
Faaliyet göstermekte
BMW Kuruluş - Markapedi >
7 Mart 1916
Tarihinde Kuruldu
BMW Şehir - Markapedi >
Almanya
Ana Merkez
BMW Adres - Markapedi
Akpınar Mh. Bilim Cd. No:2 Sancaktepe/İstanbul

BMW Hakkında

BMW Hakkında


Bavyera Motor Fabrikaları A.Ş. olarak da bilinen Bayerische Motoren Werke AG (BMW), 1916 yılında kurulmuş olan Alman otomobil, motosiklet, motor ve bisiklet üreticisi bir şirkettir. BMW ayrıca, Mini ve Rolls-Royce gibi otomobil şirketlerinin sahibidir ve toplamda 120.726 kişi istihdam etmektedir. 2020 yılında 98 milyar 998 milyon Euro ciroya sahip olan şirket, aynı yıl 2.494.451 araç üretmiştir. Bu üretim miktarının 2.028.841 adedi BMW markası altında üretilmiştir ve motosiklet üretimi ise 169.272 adet olarak gerçekleşmiştir. Ayrıca sadece motor sporlarına özel BMW M markası da şirketin bünyesinde bulunmaktadır.

Şirketin sloganı olan "Sheer Driving Pleasure" (Gerçek Sürüş Keyfi) ve resmi kurumsal dili İngilizce'dir. Bu sloganla, ünlü Alman teknolojisi ve Ar-Ge'deki başarısı vurgulanmaktadır.

BMW, 1913 yılında Karl Friedrich Rapp tarafından Almanya'nın Münih kentinde kurulmuştur ve hala mimari açıdan ünlü olan merkezi orada bulunmaktadır. İlk zamanlarda sadece uçak motoru üreten şirket, 1928 yılında Fahrzeugfabrik Eisenach A.G. otomobil şirketini satın alarak otomobil üretimine girmiştir. BMW, ilk otomobil seri üretimini 1929 yılında 3/15 PS adlı otomobil ile gerçekleştirmiştir. Ancak 1945 yılında 2. Dünya Savaşı'nın sona ermesi ile birlikte müttefik kuvvetler firmanın fabrikalarını kullanılamaz hale getirmiştir ve BMW, mutfak ve bahçe malzemeleri üretimine geçene kadar otomobil üretimini durdurmuştur. BMW'nin otomobil piyasasına dönüşü 1950'li yıllarda olmuş olsa da düşük satışlar sebebiyle pek iç açıcı olmamıştır. Ancak firma, 1960'lı yıllarda muhtelif spor sedan araçlar üreten bir şirket haline gelmiştir. BMW'nin parçalı ambleminin mavi kısmı gökyüzünü, beyaz kısmı ise uçak pervanesini temsil etmektedir. Diğer bir iddia ise amblemdeki mavi beyaz renklerin Bavyera eyaletinin renklerinden esinlenildiğidir.
Üzgünüz. Bu marka için herhangi bir yorum yapılmamış.