Koton Bronz Marka

Koton, Türkiye merkezli bir hazır giyim markasıdır ve 1988 yılında İstanbul'da Yılmaz Yılmaz ve Gülden Yılmaz tarafından kurulmuştur.

Bronz Marka
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
Tekstil  >
Tekstil
Sektörü
Koton Kuruluş - Markapedi >
54 Yıldır
Faaliyet göstermekte
Koton Kuruluş - Markapedi >
1 Ocak 1970
Tarihinde Kuruldu
Koton Şehir - Markapedi >
İstanbul
Ana Merkez
Koton Adres - Markapedi
Ayazağa Mh. Mezarlık Sk. No:5 Sarıyer/İstanbul

Koton Hakkında

Koton Hakkında


Koton, Türkiye merkezli bir hazır giyim markasıdır ve 1988 yılında İstanbul'da Yılmaz Yılmaz ve Gülden Yılmaz tarafından kurulmuştur. Orijinal olarak, Yılmaz çifti subay ve öğretmen olarak çalışıyorlardı ancak ihraç fazlası ürünleri satmak amacıyla ufak bir dükkân ile ticarete atılmışlardır. Çiftin dükkânı başarılı oldu ve bu başarı onları tam zamanlı olarak mağazacılık ve tekstil işine yönlendirdi.

Koton, kuruluşundan kısa bir süre sonra kendi üretim tesislerini kurmaya başlamıştır. Şirketin ilk yurt dışı mağazası 1996 yılında Almanya'nın Münih şehrinde açılmıştır. O zamandan beri, Koton hızla büyümüş ve bugün Rusya, Almanya, Suudi Arabistan, Romanya, Lübnan, Irak ve Türkiye gibi 28 ülkede toplam 434 mağazası bulunmaktadır. Bunların 159'u yurt dışındadır.

Koton, her sezon geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Markanın koleksiyonları arasında giyim, aksesuarlar ve ayakkabılar yer almaktadır. Kadın, erkek ve çocuklar için farklı tasarımlar sunan Koton, her yaş grubundan insanlara hitap etmektedir. Şirket, modayı takip ederek yenilikçi ve modern tasarımlarla birçok müşteri kazanmıştır.

Koton, 2015 yılı Aralık ayı itibariyle 434 mağazası ve 8.500'den fazla çalışanı ile sektörün liderleri arasındadır. Şirketin hedefi, 2016 yılında 61'i yurt dışında, 30'u yurt içinde olmak üzere toplam 91 mağaza daha açarak 525 mağazaya ve 12.500 çalışana ulaşmaktır. Ayrıca Koton, Paris'in en ünlü alışveriş caddelerinden biri olan Boulevard Saint Germain'de bin 800 metrekarelik bir mağaza açarak moda dünyasında global bir marka olduğunu herkese duyurmayı planlamaktadır.

Koton, sadece başarılı bir hazır giyim markası değil, aynı zamanda sürdürülebilir moda konusunda da öncü bir markadır. Şirket, sürdürülebilir malzemeler kullanarak ve çevreyi korumaya yönelik çalışmalar yaparak sürdürülebilir moda anlayışını benimsemektedir.

Sonuç olarak, Koton, Türkiye merkezli bir hazır giyim markasıdır ve yurt içinde ve yurt dışında birçok mağazaya sahiptir.

Üzgünüz. Bu marka için herhangi bir yorum yapılmamış.