Bosch Bronz Marka

Bosch AŞ, Almanya'nın Stuttgart kentinde merkezi bulunan ve elektronik ve mühendislik alanında faaliyet gösteren bir firmadır.

Bronz Marka
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
Elektronik  >
Elektronik
Sektörü
Bosch Kuruluş - Markapedi >
138 Yıldır
Faaliyet göstermekte
Bosch Kuruluş - Markapedi >
15 Kasım 1886
Tarihinde Kuruldu
Bosch Şehir - Markapedi >
Gerlingen
Ana Merkez
Bosch Adres - Markapedi
Robert-Bosch-Platz 1 70839 Gerlingen/Almanya

Bosch Hakkında

Bosch Hakkında


Bosch AŞ, Almanya'nın Stuttgart kentinde merkezi bulunan ve elektronik ve mühendislik alanında faaliyet gösteren bir firmadır. Dünyanın en büyük otomotiv parçası sağlayıcısı olan Bosch, Robert Bosch tarafından 1886 yılında Stuttgart'ta kurulmuştur.

"Bosch, yaşam için teknoloji" sloganıyla hareket eden şirket, müşterilerinin hayatlarını kolaylaştıracak inovasyonlar geliştirmektedir. Robert Bosch, Almanya'nın Ulm şehrinde doğmuştur ve marangoz olan babası sayesinde mesleki becerileri erken yaşta öğrenmiştir. Ancak kendisi farklı bir hayat istemiş ve mekanik okuluna gitmiştir. Daha sonra da elektrik mühendisliği eğitimi almıştır.

Robert Bosch, kendi adıyla anılan "Workshop for Precision Mechanics and Electrical Engineering" adlı işletmesini 1886 yılında Stuttgart'ta kurmuştur. Şirketinin ilk ürünlerinden biri magnezyumdan yapılmış ateşleyiciler olmuştur.

Daha sonra Bosch, otomobil endüstrisine odaklanmış ve araçlarda kullanılan birçok parça üretmeye başlamıştır. Bu sayede Bosch, otomotiv sektöründe önemli bir konuma gelmiştir. Şirket ayrıca ev aletleri, endüstriyel teknolojiler ve güvenlik sistemleri gibi birçok alanda da faaliyet göstermektedir.

Bosch'un icatları arasında dizel yakıt enjeksiyonu, ABS fren sistemleri, elektronik motor yönetimi ve yapay zeka tabanlı sürüş asistanları yer almaktadır. Günümüzde Bosch, dünya genelinde birçok ülkede faaliyet göstermekte ve birçok alanda lider konumdadır.

Robert Bosch, 1942 yılında hayatını kaybetmiştir ancak şirketi hala faaliyet göstermektedir. Bosch, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde teknolojiyi kullanarak inovasyonlar geliştirmeye devam etmektedir.

Üzgünüz. Bu marka için herhangi bir yorum yapılmamış.