Elidor Bronz Marka

Elidor, Unilever şirketine ait bir şampuan markasıdır.

Bronz Marka
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
Kozmetik  >
Kozmetik
Sektörü
Elidor Kuruluş - Markapedi >
54 Yıldır
Faaliyet göstermekte
Elidor Kuruluş - Markapedi >
1 Ocak 1970
Tarihinde Kuruldu
Elidor Şehir - Markapedi >
Londra, Birleşik Krallık
Ana Merkez
Elidor Adres - Markapedi
Saray Mh. Dr. Adnan Büyükdeniz Cd No:13 Ümraniye / İstanbul

Elidor Hakkında

Elidor Hakkında


Elidor, Unilever şirketine ait bir şampuan markasıdır. İlk olarak İngiltere'de 1954 yılında piyasaya sürülen marka, günümüzde birçok ülkede "Elidor", "Seda" ve "Sedal" isimleri ile satılmaktadır.

Sunsilk olarak da bilinen marka, kuru saçlar için krem şampuanını 1956 yılında piyasaya sürmüştür. 1960 yılında ise enfeksiyonlu kafa derisi için tasarlanmış Sunsilk Tonik şampuanı Allantoin ile birlikte piyasaya sürülmüştür. 1962 yılında farklı saç tipleri için şampuan tipi olarak pazarlanmıştır.

Sunsilk, ürün formülünü geliştirerek 1966 yılında yeni serilerini tanıtmıştır. Zeytinyağı içeren krem şampuan, saçları yumuşak ve yönetilebilir hale getirirken, limonlu şampuan yağlı saçları doğal parlaklığına kavuşturmuştur. Aynı yıl, Sunsilk ilk kez saç spreyini tanıtmıştır. Saç spreyi, kolaylıkla fırçalanarak yıkama ile çıkarılabilen Fransız bir parfüm içermektedir. 1969 yılında ise tüm Sunsilk ürünleri cam şişeler yerine PVC ambalajlarda paketlenmeye başlanmıştır.

Sunsilk, kuru, normal ve yağlı saçlar için üç çeşit kremi ile 1971 yılında karşımıza çıkmıştır. 1973 yılında ise bir aerosol losyonu piyasaya sürülmüştür. 1985 yılında ise şekillendirici köpük Mus serisi başlatılmıştır.

1993 yılında Elida Saç Enstitüsü, kadınların saç ihtiyaçlarını karşılamak ve saçlarını düşündükleri şekilde yansıtmaları için geliştirilen şampuan ve kremleri serisini başlatmıştır.

Elidor, dünyada tanıtım ve pazarlama için ünlü isimlerin yardımından faydalanmıştır. Madonna, Natalia Oreiro ve Shakira, "Hayat beklemiyor" sloganlı reklam kampanyası için bir araya gelmiştir. 2009 yılında ise dünyanın en ünlü yedi saç tasarımcısı ile işbirliği yapılarak Elidor Co-Creations serisi oluşturulmuştur.

Elidor, yaratıcı ve yenilikçi ürünleri ile saç bakımı sektöründe öncü bir marka olmuştur.
Üzgünüz. Bu marka için herhangi bir yorum yapılmamış.