Acun Medya Bronz Marka

Acun Medya, Türkiye'de medya sektöründe faaliyet gösteren bir şirkettir.

Bronz Marka
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
Medya & Eğlence  >
Medya & Eğlence
Sektörü
Acun Medya Kuruluş - Markapedi >
18 Yıldır
Faaliyet göstermekte
Acun Medya Kuruluş - Markapedi >
27 Eylül 2006
Tarihinde Kuruldu
Acun Medya Şehir - Markapedi >
İstanbul
Ana Merkez
Acun Medya Adres - Markapedi
Levent Mh. Sarmaşık Sk. No:4 Beşiktaş / İstanbul

Acun Medya Hakkında

Acun Medya Hakkında


Acun Medya, Türkiye'de medya sektöründe faaliyet gösteren bir şirkettir. Şirketin kuruluş tarihi 27 Eylül 2006'dır ve ticaret odası kayıtlarına göre 3.060.000 TL sermaye ile Acun Ilıcalı, Esat Yontunç, Çaykun Ertan, Alpay Kazan, Mustafa Kazan ve Evren Çağlar tarafından kurulmuştur. Acun Medya'nın sahibi olan Acun Ilıcalı, aynı zamanda şirket bünyesinde yer alan televizyon programlarının çoğunun sunuculuğunu da üstlenmektedir. TV8 de Acun Medya'nın bünyesinde yer almaktadır.

Acun Medya'nın özellikle yarışma programlarına yoğunlaştığı bilinmektedir. Şirketin ilk yapımları, Çukurova Holding'in sahibi olduğu Show TV'de yayınlanmıştır. Daha sonraki dönemde ise bazı yapımlar, Doğuş Yayın Grubu'nun sahibi olduğu Star TV'de yayınlanmıştır. Ancak daha sonra birçok program, Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu TV8'e taşınmıştır. Acun Medya'nın yapımcılığını üstlendiği programlar arasında, Fear Factor, Survivor Türkiye, Devler Ligi, Var Mısın Yok Musun, Yetenek Sizsiniz Türkiye ve O Ses Türkiye gibi popüler programlar yer almaktadır. Bu programların sunuculuğunu da Acun Ilıcalı üstlenmektedir. Ayrıca, Uğur Dündar'ın sunduğu Yoksa Rüya mı? ve Behzat Uygur'un sunduğu Söyle Söyleyebilirsen gibi programların yapımları da Acun Medya tarafından gerçekleştirilmiştir.

Acun Medya, Türkiye dışında da program yapımcılığı yapmaktadır. Yunanistan'da Survivor Greece, The Voice of Greece, Ellade Exeis Talento ve Power of Love gibi programların yapımcılığını üstlenmiştir. Şirket, ayrıca yaratıcısı olduğu Exathlon adlı spor realite programının da yapımcılığını yurt dışında gerçekleştirmektedir. Bu yarışma programı Brezilya ve Meksika'da 2017 yılında, Romanya'da ise 2018 yılında yayınlanmıştır. 2020 yılında ise yarışma Netflix'te "Exatlon Challenge Türkiye" adıyla yayınlanmıştır. Acun Medya'nın yeni yayın platformu olan Exxen, 1 Ocak 2021 tarihinde hizmete girmiştir.
Üzgünüz. Bu marka için herhangi bir yorum yapılmamış.