Arnold Peter Moller tarafından kuruldu
Arnold Peter Moller
119 Yıldır Faaliyet göstermekte
16 Nisan 1904 tarihinde kuruldu

Maersk Group Hakkında

A.P. Moller-Maersk Group, dünyanın önde gelen denizcilik ve lojistik şirketlerinden biridir. Danimarka merkezli şirket, 1904 yılında Arnold Peter Moller ve Peter Maersk Moller tarafından kuruldu.

Başlangıçta, şirket sadece birkaç gemiyle küçük bir nakliye şirketiydi. Ancak sonraki yıllarda, şirket hızla büyüdü ve dünya genelinde birçok liman ve tesis açtı. Bugün, A.P. Moller-Maersk Group, 130'dan fazla ülkede faaliyet gösteren 80.000'den fazla çalışana sahip ve yıllık ortalama 600 milyon ton yük taşıyor.

Şirket, özellikle konteyner taşımacılığı alanında lider konumdadır. Ayrıca, petrol ve doğalgaz arama ve üretimi, liman işletmeciliği, tedarik zinciri yönetimi ve diğer lojistik hizmetleri de sunmaktadır.

A.P. Moller-Maersk Group, sürdürülebilirlik alanında da öncü bir şirkettir. Şirket, sıfır emisyonlu gemilerin ve daha çevre dostu yakıt kaynaklarının geliştirilmesine yatırım yaparak, iklim değişikliği ile mücadelede liderlik rolü oynamaktadır.

Bugün, A.P. Moller-Maersk Group, dünya genelindeki ticaretin büyük bir bölümünü taşıyan ve tedarik zinciri yönetiminde önemli bir rol oynayan bir şirket olarak tanınmaktadır. Şirket, tarihi boyunca sadece başarılar elde etmekle kalmamış, aynı zamanda denizcilik endüstrisine de önemli katkılarda bulunmuştur.

Maersk Group Hakkında Yorumlar

Üzgünüz. Bu marka için herhangi bir yorum yapılmamış.

Firma Bilgileri

16 Nisan 1904 tarihinde kuruldu
Merkezi Danimarka
E-Mail: tr.import@maersk.com
Telefon: 0850 288 8880
www.maersk.com
Esplanaden 50, DK-1263 Copenhagen K, Denmark

Maersk Group Hakkında Yorumlar

Üzgünüz. Bu marka için herhangi bir yorum yapılmamış.