Yves Saint Laurent Bronz Marka

Yves Saint Laurent ve Pierre Berge tarafından 1962 yılında kurulan bir Fransız lüks moda evi olarak faaliyet göstermektedir.

Bronz Marka
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
Kozmetik  >
Kozmetik
Sektörü
Yves Saint Laurent Kuruluş - Markapedi >
54 Yıldır
Faaliyet göstermekte
Yves Saint Laurent Kuruluş - Markapedi >
1 Ocak 1970
Tarihinde Kuruldu
Yves Saint Laurent Şehir - Markapedi >
Paris, Fransa
Ana Merkez
Yves Saint Laurent Adres - Markapedi
Quai Charles Pasqua - CS 30141- 92688 Levallois-Perret Cedex FRANCE

Yves Saint Laurent Hakkında

Yves Saint Laurent Hakkında


Yves Saint Laurent SAS (YSL), ayrıca Saint Laurent veya YSL olarak da bilinen, Yves Saint Laurent ve Pierre Berge tarafından 1962 yılında kurulan bir Fransız lüks moda evi olarak faaliyet göstermektedir. Şirket, haute couture, hazır giyim, deri aksesuarlar ve ayakkabılar konusunda uzmandır. Ayrıca kozmetik serisi YSL Beauty'nin de sahibidir. Şirketin logosu, ünlü grafik tasarımcısı AM Cassandre tarafından 1963'te tasarlanmıştır.

YSL, beatnik tarzını, safari ceketlerini, dar pantolonları ve yüksek çizmeleri 1960'lar ve 1970'lerde popülerleştirdi. 1966 yılında, Le Smoking adı verilen kadın smokinini piyasaya sürerek moda dünyasında büyük bir devrim yarattı. YSL, hazır giyim konusunda moda dünyasında bir demokratikleşmeye öncülük ederek, 1966'da Rive Gauche lansmanını gerçekleştirdi. YSL'nin tasarımları, geleneksel Çin kıyafetleri ve Ballet Russes ve Picasso gibi Pop Art temalarından etkilendi. 1980'lerin modasını karakterize eden geniş, dolgulu omuz stilinin başlatıcısı olarak da bilinir.

YSL'nin ilham kaynakları arasında Loulou de La Falaise, Betty Catroux, Talitha Pol-Getty ve Catherine Deneuve gibi ünlü modeller de yer alır. 1990'ların başlarında, YSL, parfüm ve kozmetik ürünleri de dahil olmak üzere ürün yelpazesini genişletti, ancak şirketin karları düşüşe geçti ve 1993'te Sanofi'ye satıldı. 1999 yılında, Kering, YSL'yi satın aldı ve hazır giyim koleksiyonunu tasarlamak için Tom Ford'u işe aldı.

Stefano Pilati, 2004 yılında Tom Ford'un yerine geçerek kreatif direktör oldu. Yves Saint Laurent, 2008 yılında beyin kanserinden vefat etti. 2012 yılında, Hedi Slimane Stefano Pilati'nin yerine YSL'nin kreatif direktörü oldu. 2015 yılında Slimane, Yves Saint Laurent'in couture koleksiyonunu yeniden canlandıracağını açıkladı. Slimane, 2016 yılında Saint Laurent'ten ayrıldı ve Anthony Vaccarello markanın yeni kreatif direktörü oldu.
Üzgünüz. Bu marka için herhangi bir yorum yapılmamış.