Nike Bronz Marka

Nike, Amerika Birleşik Devletleri merkezli öncü bir spor ayakkabı, giyim ve aksesuar tasarımcısı ve pazarlamacısıdır.

Bronz Marka
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
Spor  >
Spor
Sektörü
Nike Kuruluş - Markapedi >
60 Yıldır
Faaliyet göstermekte
Nike Kuruluş - Markapedi >
25 Ocak 1964
Tarihinde Kuruldu
Nike Şehir - Markapedi >
Eugene, Oregon, ABD
Ana Merkez
Nike Adres - Markapedi
One Bowerman Drive, Beaverton, OR 97005 ABD

Nike Hakkında

Nike Hakkında


Nike, Amerika Birleşik Devletleri merkezli öncü bir spor ayakkabı, giyim ve aksesuar tasarımcısı ve pazarlamacısıdır. Phil Knight ve Bill Bowerman tarafından kurulan şirketin ilk adı Blue Ribbon Sports'tu. Firma, kendisi de bir koşucu olan Jeff Johnson tarafından görülen bir rüyada Yunan mitolojisinin Zafer Tanrıçası Nike'ın adıyla değiştirildi. Air Jordan ve Nike Golf gibi alt markalarının yanı sıra, Converse gibi bağımsız markaların da sahibidir.

Nike, futbol dünyasında varlığını hissettirmek için pek çok futbol takımına ve ulusal takıma sponsor olmuştur. Paris Saint-Germain FC ve Barcelona sponsorluğu bu takımların öne çıkanları arasındadır.

Stanford Üniversitesi'nde MBA yapan Phil Knight tarafından 1971 yılında kurulan Nike'ın Swoosh adlı ünlü logosu, Carolyn Davidson adlı bir üniversite öğrencisi tarafından 35 dolar karşılığında tasarlanmıştır. Bu logo, şirkete büyük bir başarı getirmiştir ve Carolyn Davidson'a 1983 yılında açıklanmayan bir miktar şirket hissesi verilmiştir.

Nike, Türkiye milli takımı, Azerbaycan milli takımı, Brezilya milli takımı, Fransa milli takımı, Hollanda milli takımı, Portekiz milli takımı ve diğer bazı milli takımların formalarını üretmektedir. Ayrıca Atlético Madrid, Paris Saint-Germain FC, Shakhtar Donetsk, FK Zenit, SV Werder Bremen, Boca Juniors, Athletic Bilbao, AS Roma, Internazionale, Galatasaray, FC Barcelona ve Liverpool FC gibi kulüplerin de formalarını üretmektedir. Nike, dünya çapında tanınan ve önde gelen markalarından biridir.
Üzgünüz. Bu marka için herhangi bir yorum yapılmamış.