Cengiz Enerji Bronz Marka

Cengiz Holding, enerji sektöründeki potansiyeli ve ihtiyaçları öngörerek 2000 yılında Cengiz Enerji San. ve Tic. A.Ş.'yi kurdu.

Bronz Marka
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
markapedi-slider
Enerji  >
Enerji
Sektörü
Cengiz Enerji Kuruluş - Markapedi >
24 Yıldır
Faaliyet göstermekte
Cengiz Enerji Kuruluş - Markapedi >
17 Mayıs 2000
Tarihinde Kuruldu
Cengiz Enerji Şehir - Markapedi >
İstanbul
Ana Merkez
Cengiz Enerji Adres - Markapedi
Altunizade Kısıklı Cd. No:37 Üsküdar / İstanbul

Cengiz Enerji Hakkında

Cengiz Enerji Hakkında


Cengiz Holding, enerji sektöründeki potansiyeli ve ihtiyaçları öngörerek 2000 yılında Cengiz Enerji San. ve Tic. A.Ş.'yi kurdu. EÜAŞ'ın (Elektrik Üretim A.Ş.) yaptığı ihaleler kapsamında yap-işlet modeli ile elektrik üretimi kiralama anlaşmaları gerçekleştirerek enerji sektörüne girdi. Elektrik üretimi-tüketimi oranları arasındaki farkın giderek artacağını öngördü ve yatırımlarını buna göre şekillendirdi. Bugün, elektrik üretimi ve dağıtımı, pazarlama, satış ve ticareti, doğalgaz dağıtım faaliyetlerinin yanı sıra doğalgaz çevrim santrali de kuran Grup, kendi üretim tesislerini, anahtar teslim kendi ekibiyle kurup işletebilecek bir yapıda.

Cengiz Holding'in tesisleri için de tedarik desteği veren Cengiz Enerji, Cengiz İnşaat'ın elektrik sağlayıcısı olarak da çalışırken, satış ekibiyle Holding'in diğer tüm tesislerinde elektrik ihtiyacını karşılamak üzere alım-satım ve anlaşma işlemlerini gerçekleştiriyor. Cengiz Enerji, Holding'in hemen hemen tüm tesislerindeki elektrik üretim tesislerine de gerek teknik danışmanlık gerekse üretilen elektriğin satış ve pazarlanabilmesi konularında hizmet veriyor.

Cengiz Holding, Türkiye'de elektrik dağıtım faaliyetlerini, işbirliği yaptığı kurumlarla verimli çalışarak lider konumda yürütüyor ve faaliyet gösterdiği 4 elektrik dağıtım bölgesinde Türkiye elektrik tüketiminin yaklaşık %30'unu karşılıyor.

Holding'in devam eden ve tamamlanan enerji yatırımları, 4.937 MW gücünde. %65'i termik, %35'i hidrolik olmak üzere yenilenebilir enerji ile birlikte 3.446 MW kurulu güce sahip Cengiz Holding'in yeni yatırımları ise 1.491 MW gücünde. Enerji faaliyetlerinde de entegre bir yapıyla hareket eden Cengiz Holding; bu anlayışla doğalgaz dağıtımı, ticareti ve yatırımı gerçekleştiriyor. Böylece, 'doğalgaz dağıtımı' ve 'elektrik üretimi ve dağıtımı' faaliyetleriyle entegre bir yapı oluşturan Grup, elektrik alanında yakaladığı başarısına doğalgazı da ekleyerek Samsun'da ve Konya'nın bir bölümünde doğalgaz dağıtım çalışmalarını yürütüyor.
Üzgünüz. Bu marka için herhangi bir yorum yapılmamış.